Meksika eşcinsel devrimi - Meksikalı gayler evlat edinebilecek - Meksika'dan eşcinsellere müjde - Meksika ile ilgili eşcinsel ve gay haberleri

Escinsellere uygulanan evlat edinme ayrımcılıgına son veren ulkelerin sayısı her geçen gün artiyor.

Meksika'da Yüksek Mahkeme, başkent Meksiko'da eşcinsellerin evlat edinmesine izin veren yasayı onayladı.

Yüksek Mahkemenin 11 üyesinden 9'u, evlenmeleri uygun bulunan eşcinsel çiftlerin, ebeyevenlik görevlerini yerine getirme bakımından heteroseksüel çiftlerden daha az muktedir olacağını düşünmenin ayrımcılık olacağını savunarak, federal savcıların ve söz konusu yasanın evlat edinilen çocukları, bunun olumsuz sonuçlarından ve ayrımcılıktan koruma konusunda yetersiz kaldığını düşünenlerin itirazları aleyhinde oy kullandı.

Meksika'da Yüksek Mahkeme, Meksiko'da 4 Martta yasalaşan eşcinsel evliliğini ay başında yine aynı oy sayısıyla uygun bulmuştu.

Yasadan sonra Meksiko'da yüzlerce eşcinsel erkek ve kadın evlendi, ancak kent yöneticileri, bu çiftlerin evlat edinmeye yönelik olarak henüz herhangi bir başvuruda bulunulmadığını söylediler.

Meksika'da söz konusu yasa, sadece başkent Meksiko'da uygulanırken, ülkedeki diğer eyaletler bu evlilikleri ve bu çiftlerin evlat edinmelerini tanımak zorunda.
Kaynak: Hurriyetim.com.tr